پیگیری مرسولات پستی بدون کد رهگیری

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

خدمات پستی امکان پیگیری مرسوله پستی بدون کد رهگیری را به طرق مختلف در اختیار مشتریان خود قرار داده است ، به طوری که می تواند به راحتی وضعیت محموله خود را تا زمان تحویل بسته به عنوان پیشتاز یا آدرس پستی معمولی تحت نظر داشته باشد. گیرنده کالای پستی باید کد رهگیری کالا را از فرستنده آن دریافت کند تا مرسوله پستی خود را پیگیری کند. امروزه وقتی خرید آنلاین رواج پیدا کرده است ، این خدمات بسیار مفید هستند.

مشتریان می توانند به راحتی جزئیات اطلاعات پستی خود ، مانند تاریخ و زمان دقیق دریافت و دریافت بسته پستی توسط اداره پست ، وزن بسته پستی ، هزینه ارسال بسته ، نام فرستنده و دریافت کننده و مهمترین خدمات تا زمان ارسال بسته به مقصد ، محل ارسال را اطلاع دهید.

حال ، مشتریان چگونه می توانند از این خدمات بهره مند شوند؟ شرکت ملی پست مهمان نوازی اینترنتی را ارائه کرده است که سایت سیستم پیگیری نامه tracking.post.ir است. ما روش های مختلف برای پیگیری مرسولات پستی را شرح خواهیم داد.
وارد سیستم پیگیری ایمیل tracking.post.ir شوید

سیستم پیگیری نامه شرکت ملی پست سعی می کند اطلاعات لحظه ای در مورد جابجایی مرسوله پستیی پستی مشتریان را ثبت کند. مشتریان می توانند از این سیستم برای دریافت مرسوله پستیی خود با دریافت کد رهگیری استفاده کنند. در زیر نحوه ورود به سیستم پیگیری ایمیل tracking.post.ir را مرحله به مرحله توضیح می دهیم.

برای استفاده از سیستم پیگیری نامه traking.post.ir ، افراد باید ابتدا آدرس را در مرورگر اینترنت جستجو کنند.

مرسوله پستی را با کد ملی پیگیری کنید

برای پیگیری مرسوله پستی بدون کد رهگیری با استفاده از شماره ملی ، باید توجه داشت که افراد فقط می توانند از این روش برای پیگیری اقلام شرکت خود استفاده کنند. هدف از پیگیری بسته های سازمانی با استفاده از شماره ملی ، پیروی از بسته های خاص گواهی و نظام وظیفه است. در زیر مراحل پیگیری پیام های سازمانی با استفاده از شماره ملی در سیستم najatracking.post.ir را توضیح خواهیم داد.

برای استفاده از سیستم najatracking.post.ir برای پیگیری نامه های سازمانی ، ابتدا آدرس را در مرورگر اینترنت جستجو کنید.

همچنین افراد در سیستم najatracking.post.ir می توانند سایر بسته های سازمانی مانند کارت سوخت ، کارت خودرو ، شماره شناسایی خودرو ، اسناد موتور سیکلت ، دادگاه اداری و رهگیری سیم کارت را دنبال کنند. شایان ذکر است برای پیگیری این اسناد در این سیستم ، لازم است اطلاعاتی غیر از شماره ملی وارد کنید.

مرسوله پستی را از طریق پیامک پیگیری کنید

شرکت ملی پست برای مشتریانی که به اینترنت دسترسی ندارند ، دسترسی به ایمیل های خود را از طریق پیام کوتاه با استفاده از بسته های تلفن همراه آسان کرده است. برای انجام این کار ، افراد باید حرف R را در متن پیامک جدید وارد کرده و کد 24 رقمی محموله خود را وارد کنند. در نهایت ، این پیام متنی را به 2000441 ارسال کنید.

در تصویر زیر ، افراد می توانند صفحه پیام رسانی را در تلفن همراهی که تلاش کرده است نامه ای را پیگیری کند ، مشاهده کنند.

با ارسال این پیامک توسط مشتریان جهت پیگیری مرسولات پستی خود از طریق سامانه پیامکی شرکت ملی پست ، وضعیت بسته پستی و مدیریت آن برای آنها ارسال می شود.


پیگیری مرسوله پستی را با کد رهگیری ، کد حمل یا کد پستی دنبال کنید

مشتریان می توانند از کد رهگیری ، که یک بارکد 24 رقمی است که به هر محموله اختصاص داده شده ، برای پیگیری نامه استفاده کنند. برای دریافت این شماره پیگیری ، صرف نظر از نوع بسته در زمان تحویل به اداره پست ، برگه ای در قالب رسید از فرستنده ارائه می شود که این بار شامل کد می شود. گیرنده بسته پستی همچنین می تواند کد بسته را از فرستنده دریافت کند تا وضعیت بسته را پیگیری کند.

 

افراد می توانند جزئیات وضعیت بسته پستی را برای پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری در سایت tracking.post.ir مشاهده کنند. به عنوان مثال ، اطلاعات مربوط به مکان بسته را می توانید در صفحه زیر مشاهده کنید.

پیگیری مرسوله پستی پیشرفته

برای بررسی وضعیت یک بسته پستی ، هیچ روش مستقیمی به نام ردیابی سرویس پست پیشتاز وجود ندارد. مشتریان شرکت ملی پست ، برای اطلاع از جزئیات وضعیت خدمات پستی خود پیشتاز ، می توانند بسته پستی را با استفاده از کد رهگیری در یک سیستم ردیابی پستی پیگیری کنند. tracking.post.ir و روش عمل بدون نیاز به اینترنت ، سیستم پیامک.

با استفاده از کد رهگیری پستی ، مشتریان می توانند انواع خدمات پستی پیشرو یا معمولی را ردیابی کنند.


پیگیری مرسوله پستی با شماره تلفن همراه

افراد می توانند از روشهای معمول ردیابی اقلام پستی برای ردیابی وضعیت اقلام پستی پیروی کنند. برخی از مشتریان می خواهند محموله را با استفاده از شماره تلفن فرستنده یا گیرنده پیگیری کنند. با توجه به خدمات ارائه شده توسط خدمات پستی ، امکان ردیابی اقلام پستی با استفاده از شماره تلفن همراه وجود ندارد و افراد می توانند آن کالا را ردیابی کنند. از کد رهگیری استفاده کنید.

مشتریان می توانند از بارکد ردیابی فقط برای ردیابی موارد پستی از اداره پست استفاده کنند.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments